Právě se nacházíte: L studio » Péče o tělo » Masáže

Masáže relaxační, rekondiční, sportovní, lymfatické,reflexní

 

MASÁŽE REKONDIČNÍ

Jedná se o masáž odstraňující únavu a posílení regenerace organismu. Odstraňuje ochablost, ztuhlost, zkrácení a bolestivost svalstva. Napomáhá lepšímu prokrvení a návratu žilní krve a mízy z periferií do oběhového centra.

U této masáže se provádějí vydatnější a tvrdší hmaty, které odstraňují nahromaděné únavové látky např. kyselinu mléčnou ve svalech. Nejčastěji se používá masáž zad a šíje.

Pozitivní účinek

- prokrvují a tím zlepšují přívod kyslíku a potřebných živin do tkání
- odstraňují toxické látky a zplodiny látkové výměny z těla
- uvolňují svalové napětí
- příznivě ovlivňují centrální nervový systém / stimulují či relaxují /
- uvolňují psychickou vyčerpanost
- zlepšují kloubní pohyblivost

Kontraindikace

- zranění, nadměrná fyzická zátěž
- při infekčním onemocnění, zvýšená teplota, horečka
- při zánětu svalů
- při poruchách krevního oběhu
- při nádorových onemocněních
při plísňových onemocněních
- v těhotenství, vhodné jsou pouze masáže vsedě
- v šestinedělí

 

REFLEXNÍ TERAPIE V MASÉRSKÉ PRAXI                    

Reflexologie

Zónová terapie, léčebná metoda využívající působení tlaku a masáže reflexních plošek na chodidlech a rukou.

V kontextu reflexologie je REFLEX používán ve smyslu reflexe neboli ZRCADLOVÉHO obrazu. Tyto reflexní body se nacházejí na chodidlech nohou nebo dlaních rukou a chovají se jako malá zrcadla ?odrážející? celý organismus.

Reflexologie učí, že vitální energie to je, ŽIVOTNÍ SÍLA cirkuluje mezi tělesnými orgány a proniká do všech živých buněk a tkání. Jestliže dojde k zablokování této energie, ovlivní to odpovídající část těla.

Energetické bloky se zobrazují na rukou a chodidlech v jedné či více příslušných zónách. Použitím speciálních technik tlaku je odhadujeme bolestivostí dané plošky nebo přítomnosti ?zrnitých oblastí?, často zmiňovaných jako krystalický odpad. Projevuje se v té části chodidla nebo ruky, která se vztahuje k postiženému tělesnému orgánu. Techniky tlaku a masáže v reflexologii mají za úkol uvolnit energetické bloky a odstranit krystalickou strukturu. Stimulací oběhového a lymfatického systému a podporou uvolňování toxinů povzbuzuje tělo k tomu, aby se samo léčilo.

Reflexologie je kromě léčení nemocí rovněž nesmírně účinnou terapií v případě STRESU, NAPĚTÍ A ÚNAVY. Lze ji využít podobně jako akupunktura, k předcházení onemocnění.

Tělo je rozděleno do stejných energetických zón po pěti na každé straně od středové linie, táhnoucích se od prstů vzhůru k mozku a dolů k prstům nohou.

Pět zón přísluší pravé polovině těla a pět zón levé. Mají stejnou šířku a tvoří je segmenty těla.

Reflexologie dokáže použitím specifických technik masáže a tlaku na reflexy chodidel odstranit energetické bloky. Energetický proud pět volně plyne a tělu se vrací harmonie.

 

KINEZIOTAPING

 

 

Copyright © L Studio 2012